Radiotelefony Baofeng są niezawodne w komunikacji

Radiotelefony Baofeng są niezawodne w komunikacji

W sytuacji, kiedy potrzebujemy niezawodnej komunikacji z innym człowiekiem na odległość, okazuje się, że telefon komórkowy wcale nie jest idealnym sprzętem służącym do kontaktowania się. W najmniej odpowiednim momencie traci zasięg lub wyładowuje się. Aby uniknąć sytuacji stresowej, kiedy sprzęt odmawia posłuszeństwa, a my potrzebujemy natychmiastowego kontaktu, dobrze sięgnąć po sprawdzone rozwiązanie jakim jest krótkofalówka Baofeng.

Radiotelefon lepszy niż smartfon, serio?

W sytuacji, kiedy potrzebujemy niezawodnej komunikacji z innym człowiekiem na odległość, okazuje się, że telefon komórkowy wcale nie jest idealnym sprzętem służącym do kontaktowania się

Radiotelefony lub inaczej krótkofalówki używają fal radiowych jako medium do przenoszenia sygnału. Jest to ich ogromną zaletą, z tego względu, że umożliwiają prowadzenie rozmowy z dala od stacji przekaźnikowych, co konkretnie niweluje problem braku zasięgu. Sposób nadawania oraz odbioru transmisji jest całkowicie bezpłatny. To znacząco obniża koszty jego użytkowania.

Zalety używania radiotelefonów to:

  • brak kosztów związanych z nadawaniem i odbieraniem transmisji
  • niezawodna łączność z ludźmi
  • łączność z większą grupą ludzi (np.załogą), poprawiająca wydajność pracy
  • dobra jakość transmisji.

Krótkofalówki stosowane są wszędzie tam, gdzie potrzebna jest niezakłócona łączność. Znalazły szerokie zastosowanie jako narzędzie pracy w usługach geodezyjnych, drogowych, ochroniarskich, pracy na wysokościach, budowlanych. Używane są jako narzędzia sprawnej komunikacji na imprezach masowych, zawodach sportowych lub koncertach. Radiotelefony mają znaczący wpływ na jakość i wydajność pracy. Zapewniają także bezpieczeństwo w sytuacjach kryzysowych, gdyż gwarantują niezawodną komunikację.

Krótkofalówki znajdą zastosowanie również w prywatnym życiu. Na wycieczkach, wyprawach lub innych aktywnościach, na których potrzebujemy kontaktu z bliskimi.

Krótkofalówki producenta Baofeng


Modele Baofeng to dwupasmowe krótkofalówki, charakteryzujące się funkcją Dual Watch, umożliwiającą nasłuch dwóch częstotliwości. Krótkofalówki posiadają standardową, maksymalną moc nadawania wynoszącą 5W. Modele te mają wbudowane radio FM, z opcją wyciszania się, gdy nadawana jest transmisja.

Przejrzysty i czytelny dwuwierszowy ekran oraz bardzo intuicyjna obsługa sprzętu, łączy komfort użytkowania z jego funkcjonalnością. Dodatkowo, modele Baofeng wyposażone są w latarkę LED. Jest to małe ale bardzo przydatne udogodnienie.

Krótkofalówki te charakteryzują się niewielkimi rozmiarami oraz niewielką wagą. Wyposażone są w akumulatory litowo-jonowe o dość dużej pojemności.

Radiotelefony Baofeng to solidne, wytrzymałe konstrukcje, które zadziwią swoją funkcjonalnością niejednego klienta.