Wszystko o amunicji

Wszystko o amunicji

Amunicja to ogół rakiet i nabojów artyleryjskich, bomb lotniczych, torped, granatów ręcznych i naboje do broni strzeleckiej. Amunicję wykorzystuje się do niszczenia, a także do obezwładnienia siły żywej, burzenia umocnień, treningów, sprzętu i punktów ogniowych.

Jak można podzielić amunicję?

Jednym z rodzajów amunicji jest amunicja artyleryjska, czyli duże naboje do strzelania z broni tego typu. Przykładem amunicji artyleryjskiej są pociski. Maja one duże pole rażenia, a wykorzystuje się je do obrony lub ataku w czasie ciężkiego oblężenia. Wystrzał amunicji artyleryjskiej spowodowany jest poprzez zapalnik, który sprawia, że fala detonacyjna dociera do ładunku wybuchowego i ulega on detonacji.

Amunicja to ogół rakiet i nabojów artyleryjskich, bomb lotniczych, torped, granatów ręcznych i naboje do broni strzeleckiej

Amunicja saperska są to wszelkiego rodzaju miny i inne ładunki wybuchowe. Do ich produkcji wykorzystuje się trotyl. Amunicja rakietowa to nic innego jak pociski rakietowe, które są stosunkowo niedawnym odkryciem. Amunicja biologiczna składa się z zapalnika, kadłuba i materiału wybuchowego oraz środka biologicznego. Amunicja ta, zarówno jej produkcja jak i użycie, jest zabroniona. Amunicję morską wykorzystują jednostki morskie i są to bomby głębinowe, miny i torpedy. Amunicja lotnicza to broń, której przeznaczeniem jest wykonywanie nalotów lotniczych. Zrzucana jest ona przez samoloty i śmigłowce, a zaliczane są do niej torpedy, bomby i rakietowe pociski lotnicze. Amunicja strzelecka to granaty nasadkowe, ręczne, a także wszelkiego rodzaju amunicja do granatników. Wystrzeliwana jest ona z lufy.

Co to jest amunicja zespolona i rozdzielnego ładowania?

Amunicja zespolona to pociski, które nazywa się amunicją scaloną. Strzały z tej amunicji oddawane są szybko, ponieważ ładowani broni jest o wiele sprawniejsze. Natomiast amunicja rozdzielnego ładowania jest specyficzna, ponieważ pocisk nie jest połączony z materiałem miotającym i nie tworzy z nim jednego naboju. Umieszczane są one oddzielnie, a amunicja ta używana jest w broni odprzodowej i w niektórych działach artyleryjskich.

Rzecz tak niebezpieczną jak amunicja Poznań oferuje klientom w specjalistycznych sklepach z bronią palną

Istnieje również amunicja bezłuskowa, która przez to, ze nie zawiera łusek ma ładunek miotający w postaci płynnej, lub stałej, umieszczony jest w środku komory na naboje,

Amunicja Poznań- gdzie można ją kupić?

Rzecz tak niebezpieczną jak amunicja Poznań oferuje klientom w specjalistycznych sklepach z bronią palną. Pracują tam ludzie, którzy mają odpowiednie przeszkolenie i pozwolenie na handel bronią i amunicją i pomogą każdemu w odpowiednim doborze amunicji. Sklepy takie są bezpieczne, a amunicja przechowywana w sejfach.