Latarka czołowa twoim sprzymierzeńcem na trasie

Latarka czołowa twoim sprzymierzeńcem na trasie

Dla miłośników górskich wędrówek po zmroku, pasjonatów jazdy na rowerze oraz nartach w warunkach nocnych i na końcu dla ratowników, od których zależy życie ludzkie został wymyślony wspaniały gadżet. Genialna w swej prostocie latarka czołowa (więcej: www.specshop.pl/pol_m_Outdoor_Latarki_Latarki-czolowe-565.html).

Zalety latarki czołowej

Dla miłośników górskich wędrówek po zmroku, pasjonatów jazdy na rowerze oraz nartach w warunkach nocnych i na końcu dla ratowników, od których zależy życie ludzkie został wymyślony wspaniały gadżet

Jest to zwykła latarka posiadająca specjalny system pasków, które pozwalają zamontować ją na kasku i na głowie. Paski umożliwiają regulację i dopasowanie do średnicy głowy, dlatego system ten jest komfortowy. Przez swoje dopasowanie i wygodę latarka nie zsuwa się z głowy, ani jej nie uciska, pozwalając na wielogodzinne, długie aktywności fizyczne w warunkach nocnych. Czołówka trzyma się wygodnie głowy także w trakcie biegu, nawet po nierównym terenie, dlatego zastosowanie swoje znajduje w wyposażeniu biegaczy ultra.

Latarka na głowie to rozwiązanie technologiczne, pozwalające na posiadanie wolnych rąk, które mogą przydać się do asekuracji, czytania mapy, być siłą napędową ciała w trakcie biegu lub ratować ludzkie życie.

Czołówki mają ogromne zalety, jeżeli chodzi o wykorzystanie ich w warunkach ekstremalnych. Pozytywną cechą latarki czołowej jest:

  • zmienność źródła światła wraz z obracaniem głowy
  • dobra widoczność przedmiotów z bliskiej odległości, przy niskiej mocy światła np. czytanie mapy
  • wolne ręce
  • w niektórych modelach zmienność trybów świecenia
  • lekkość
  • duży dystans świecenia dla osób poruszających się z dużą szybkością
  • wodoszczelność.

Latarka czołowa o większej mocy jest poszukiwana przez klientów uprawiających sport w warunkach nocnych, którego rezultatem jest poruszanie się z dużą szybkością

Jeżeli chodzi o sprzęt dostępny na rynku, to istnieje bardzo duży wybór czołówek o wielu różnych funkcjonalnościach. Różnią się one mocą świecenia wyrażoną w ilości lumenów. Najbardziej podstawowe modele mają moc równą 200 lumenom. Jest to moc, która zaspokoi przeciętnego turystę górskiego. Taka moc sprawdzi się podczas wędrówki górskiej po zmroku. Przy takiej sile świecenia będzie można odczytać mapę lub kontrolować czas na zegarku. Znajdzie ona też zastosowanie w ekwipunku ultramaratończyka.

Latarka czołowa o większej mocy jest poszukiwana przez klientów uprawiających sport w warunkach nocnych, którego rezultatem jest poruszanie się z dużą szybkością. Są to latarki, których moc przekracza 500 lumenów. Niestety, mocniejszy model będzie też więcej ważył. Dlatego warto zwrócić uwagę na system mocowania urządzenia.

Zaopatrując się w czołówkę, należy zwrócić uwagę na jej wodoszczelność – jest to przydatne, gdy będziemy jej używać w trakcie intensywnego deszczu. Najlepiej wybrać taką czołówkę, która będzie sprzymierzeńcem na trasie.