Kurtki wojskowe i ich zastosowanie

Kurtki wojskowe i ich zastosowanie

Kurtka wojskowa to coś więcej niż tylko część ubioru żołnierza, to przyjaciel i towarzysz broni. Jego celem jest zapobieganie wpływowi kaprysów pogody na zdolność żołnierza do wykonywania zadań. Strój ten różni się pod względem funkcjonalności, pór roku i gałęzi, w których jest używany. Ważnym wyznacznikiem takiej odzieży jest jej uniwersalność. Na przykład mundur polowy może z łatwością przejąć rolę ubrania zimowego do noszenia w mieście, wystarczy uzupełnić go o specjalne elementy, takie jak ocieplacz czy kamizelka.

Wojskowi na pokazach mody

Styl militarny w modzie obecny jest w pokazach kolekcji co sezon, zachwycając fanów. Prawdziwy rozkwit militarnego stylu nastąpił w 2010 roku, kiedy jego cechy były widoczne w dosłownie każdej kolekcji każdego domu mody.

Z racji tego, że styl militarny jest jednym z elementów stylu sportowego, okazuje się, że jest bliższy mężczyznom. Chętnie noszą wojskowe buty, kurtki lotnicze i inne rzeczy na co dzień. Męska odzież w stylu militarnym to ogromna różnorodność opcji stylów, kształtów, kolorów, elementów dekoracyjnych. Warto wiedzieć lepiej, jakie są charakterystyczne cechy i cechy tego stylu u mężczyzn.

Gama kurtek wojskowych

Obecnie mundury wojskowe są coraz częściej produkowane z wykorzystaniem syntetycznych materiałów membranowych. Odzież taka ceniona jest za mobilność, ciszę i wygodę. Kolory są w większości dyskretne i neutralne, a wzornictwo jest surowe i ma na celu raczej zwiększenie użyteczności niż piękna.

Wojskowe kurtki polowe

Wojskowe kurtki polowe przeznaczone są do długotrwałego użytkowania na zewnątrz i charakteryzują się funkcjonalną konstrukcją, która pozwala pomieścić wiele niezbędnych rzeczy. Najczęściej posiadają one systemy ochrony przed wiatrem i deszczem oraz izolację. Słynne modele M-65 należą do tej kategorii, podobnie jak podobne brytyjskie M-65 kurtki parki. Wiele firm produkuje wojskowe kurtki zimowe typu polowego zaprojektowane tak, aby wytrzymywały temperatury do -35 stopni Celsjusza.

Różne modele kurtek wojskowych

W ofercie sklepów dostępne są modele odpowiednie na długie wędrówki, które oprócz zastosowań militarnych nadają się do uprawiania turystyki pieszej, polowania, wędkowania i innych aktywności na świeżym powietrzu. Wykonane są z lekkiego i jednocześnie gęstego materiału softshell, który słynie z dobrej ochrony przed wiatrem i opadami, a dzięki dodatkowej impregnacji substancją hydrofobową może być praktycznie wodoodporny. Ciepłe kurtki wojskowe sugerują obecność takich detali jak wiatroszczelność, podszewka z polaru, membrana. Warunkiem jest zapewnienie dobrej wentylacji.

W ofercie sklepów znajdziesz wiatrówki, które są używane w cieplejszych miesiącach i mają za zadanie chronić nie tylko przed wiatrem, ale również przed wilgocią. Posiadają trwałą wodoodporną impregnację.

Wojskowa kurtka skórzana lub pilotka bomberka już dawno wyszła poza zastosowanie tylko w wojsku. Nowoczesne modele wykonane są nie tylko ze skóry, ale nawet z zamszu i mogą być ocieplane futrem lub wełną.